top of page

הדסק הלטיני 
מעצב מחדש את יחסי אמריקה הלטינית וישראל

אנו הגשר המשפטי והעסקי שלך לאמל"ט

אמריקה הלטינית היא היבשת המסעירה והמרתקת מכולן. זהו חבל ארץ ענק ומאוד הטרוגני, עם כללי משחק שונים מהמוכר לנו. מדובר ב-33 מדינות עם אוכלוסיה של 660 מיליון איש, (35 מדינות ו-720 מיליון, כולל ספרד ופורטוגל).לכן יש חשיבות לצוות מיומן, עסקי ומשפטי שיכול לסייע לכם בתקשורת, גם במימדים הלשוניים והתרבותיים. בנוף הדינמי הזה, ביסוס קשרים משמעותיים ארוכי טווח, חשובים הרבה יותר מהעסקה הבאה.

בדסק הלטיני של המכון הדיפלומטי, אנו מאמינים שסחר מוצלח הוא לא רק ביצוע עסקאות, אלא ערכים משותפים, תרבות ושיתוף פעולה. הבחירה בדסק הלטיני שלנו, מעניקה לך הבנה מעמיקה של התרבות בכל אחת ממדינותהיבשת, התשתיות הפוליטיות, יחסי והסכמי הסחר, המסגרת והקודקס המשפטי, כולל שיטות העבודה המומלצות בכל מגזר ותעשייה.

הצוות שלנו מתחייב לסטנדרטים הגבוהים ביותר בפרקטיקות העסקיות והמשפטיות, יושרה, שקיפות וכבוד. מתוך הבנת המסגרות המשפטיות, הרגולציה והניואנסים התרבותיים בין אמל"ט לישראל, אנו מנווטים את העסקאות המורכבות בעדינות. אנו מדגישים את הקשר האנושי בתוך העסק, ומטפחים מערכות יחסים ארוכות טווח הבנויות על אמון ושיתוף פעולה.

Image by Shai Pal

הגשר בין אמריקה הלטינית לישראל

הדסק הלטיני של המכון הדיפלומטי משמש כגשר בין אמריקה הלטינית, ספרד וישראל, על ידי יצירת כר פורה לשותפויות מתמשכות המבוססות על ערכים משותפים ותועלת הדדית.

בעולם שבו בידול הוא המפתח להצלחה, אנו יודעים כיצד לבצע "לטיניזציה" למוצרים והשירותים שלך, כדי להתאימם באופן מיטבי לשוק היעד.

בין אם אנו מנווטים בסוגיות משפטיות, מסייעים במשא ומתן או יועצים בגיבוש אסטרטגיות, אנו מביאים את המומחיות העשירה שלנו לשולחן.

שירותים

אסטרטגיות להצלחה באמל"ט

האסטרטגיות המובילות לניווט באתגרים וההזדמנויות העסקיות בשוק הלטיני.

אחת האסטרטגיות המרכזיות להצלחה היא פיתוח מיומנויות תרבותיות ומיומנויות בניית מערכות יחסים, תוך התמקדות בהבנת הניואנסים של סביבות עסקיות לטיניות וישראלית, טיפוח קשרים חזקים עם בעלי עניין מקומיים ובניית יחסי אמון באמצעות תקשורת יעילה המבוססת על רגישות תרבותית. גישתנו זו מובילה למשא ומתן מוצלח ולתוצאות עסקיות מוצלחות.

הצוות שלנו

South-America-map.webp

למה אמל"ט?

מניסיוננו ולהערכתנו, קיימות מספר הזדמנויות עסקיות משמעותיות בפיתוח הסחר עם אמריקה הלטינית. האזור מציע שווקים מגוונים ופוטנציאל לשיתוף פעולה בין מגזרים שונים.

 

משאבי טבע וחקלאות:

אמריקה הלטינית עשירה במשאבי טבע, כולל נפט, מינרלים ומוצרים חקלאיים. יש הזדמנויות לשיתוף פעולה בכרייה, עיבוד וייצוא של משאבים אלה.

פיתוח חקלאי:
עם שפע איזורי אקלים ושטחים נרחבים, אמריקה הלטינית היא שחקן מרכזי בחקלאות, עם פוטנציאל להיות אסם התבואה של העולם. קיימות הזדמנויות לשת"פ, גידול וייצוא קפה, פולי סויה, בשר בקר ופירות.

אנרגיה מתחדשת:
היבשת משקיעה יותר ויותר במקורות אנרגיה מתחדשים, כולל רוח, שמש ומים. יש הזדמנויות לשיתוף פעולה בהעברת טכנולוגיה, פיתוח פרויקטים והשקעה במגזר האנרגיה המתחדשת.

שירותי טכנולוגיית מידע ותוכנה:
מגזר הטכנולוגיה צומח ויש הזדמנויות לשותפויות בפיתוח תוכנה, שירותי IT וחדשנות. כבר היום מספר מדינות הפכו לשחקניות חשובות בתמיכת לקוחות, שירותי משרד במיקור חוץ ופיתוח תוכנה ותכנים.

פיתוח תשתיות:
מדינות רבות באמריקה הלטינית משקיעות בפרויקטים של תשתית, כולל תחבורה, טלקומוניקציה ופיתוח עירוני. חברות ישראליות יכולות להשתתף בפרויקטים אלה באמצעות שותפויות, מיזמים משותפים או השקעה ישירה.

שירותי בריאות ופארמה:
מגזר הבריאות מציג הזדמנויות לשיתוף פעולה בייצור שיווק וייצוא ציוד רפואי ושירותי בריאות. מכיוון שחלק גדול ממערך הבריאות הוא פרטי – ישנו פוטנציאל ברכישות ומיזוגים בתחום.

מסחר אלקטרוני ושירותים דיגיטליים:
הצמיחה של מעמד הביניים והגברת החדירה לאינטרנט יוצרים הזדמנויות במסחר אלקטרוני, שיווק דיגיטלי ושירותים מקוונים. באופן לא מפתיע, חלק ניכר מהיוניקורנים הלטיניים הינם מעולמות האי-קומרס, זירות מסחר וסליקה.

שירותים פיננסיים:
במקביל לצמיחת מעמד הביניים והכלכלות, יש ביקוש לשירותים פיננסיים מגוונים, כולל בנקאות, ביטוח ומוצרי השקעה.

חינוך והדרכה:
הביקוש לשירותי חינוך והדרכה הולך וגדל. קיימות הזדמנויות בשיתוף עם מוסדות חינוך, פלטפורמות למידה מקוונות והכשרה מקצועית. מערכות החינוך הפרטיות הינן מרכזי רווח משמעותיים עם שפע מכרזים בתחום.

תיירות ואירוח:
לאמריקה הלטינית יש אטרקציות טבעיות מגוונות ומורשת תרבותית. מגזר התיירות והאירוח מציע הזדמנויות להשקעה בבתי מלון, אתרי נופש ושירותים הקשורים לתיירות.

טכנולוגיות סביבתיות ובני קיימא:
ישנו דגש הולך וגובר על קיימות ושמירה על איכות הסביבה. קיימות הזדמנויות באספקת טכנולוגיות ופתרונות לשימור הסביבה, ניהול פסולת ופרקטיקות ברות-קיימא.

ניהול שרשרת אספקה:
שירותי מכס ולוגיסטיקה יעילים הם חיוניים לסחר בינלאומי. ישנן הזדמנויות בשירותי לוגיסטיקה, תחבורה ויעול מערכי אספקה.

נשמח לסייע ולערוך מחקרי שוק מעמיקים, להנגיש לכם את הרגולציה והתקנות המקומיות, כדי לנצל בהצלחה את ההזדמנויות הללו. בנוסף, נעדכן אתכם תקופתית אודות התפתחויות פוליטיות, דיפלומטיות ומגמות כלכליות באזור, על מנת לספק לכם מודיעין יישומי לקבלת החלטות עסקיות מושכלות.

מאגר ידע

תמצית מידע עסקי ומשפטי על מדינות היעד

ארגנטינה

עובדת סחר: ארגנטינה היא מדינת ענק וחברה בגוש הסחר מרקוסור, הכולל את ברזיל, פרגוואי ואורוגוואי אתגר משפטי: המשטר החדש, בקרות ותנודות מטבע בארגנטינה עלולות להציב אתגרים לעסקים בינלאומיים, ולהוביל לאי ודאות בעסקאות והחזרת כספים

מקסיקו

עובדת סחר: מקסיקו היא שחקנית מפתח בהסכם הסחר החופשי של צפון אמריקה בין ארצות הברית, מקסיקו וקנדה (USMCA) אתגר משפטי: התנהלות מול השלטון הפדרלי והמדינתי מאתגרים במקסיקו, וחברות צריכות לנווט בנוף המשפטי בזהירות כדי להבטיח ציות

פרגוואי

עובדת סחר: פרגוואי היא יצואנית גדולה של פולי סויה ובשר לישראל אתגר משפטי: הגנה ואכיפה של קניין רוחני יכולים להיות תחומי דאגה לעסקים בינלאומיים בפרגוואי

צ'ילה

עובדת סחר: לצ'ילה יש רשת של הסכמי סחר חופשי עם מדינות שונות ומשטר מתקדם, מה שהופך אותה לאחת הכלכלות הפתוחות ביותר באזור אתגר משפטי: אוכלוסייה פרו-פלסטינית דעתנית, עשויה לתעדף ספקים לא-ישראליים

אקוודור

עובדת סחר: אקוודור היא יצואנית גדולה של נפט ובננות, והיא נהנית מהסכמי סחר מועדפים עם האיחוד האירופי. אתגר משפטי: רגולציות סביבתיות הקשורות להפקת נפט ושינויים במדיניות הממשלה עשויים להשפיע על מגזר האנרגיה ומוסר התשלומים.

בוליביה

עובדת סחר: בוליביה עשירה במשאבי טבע, כולל גז טבעי ומינרלים, מה שהופך את המגזרים הללו לתורמים מרכזיים לכלכלתה אתגר משפטי: שינויים רגולטוריים ומדיניות הלאמה במגזר משאבי הטבע יכולים להשפיע על משקיעים זרים. יציבות משפטית היא דאגה

פורטוגל

לפורטוגל יש מיקום אסטרטגי כשער לשווקים האירופיים והבינלאומיים, והיא נהנית מבסיס יצוא מגוון. למדינה יש נוכחות חזקה במגזרים כמו טקסטיל, הנעלה, רכב ואנרגיה מתחדשת. חברותה של פורטוגל באיחוד האירופי מעניקה לעסקים גישה לשוק רחב יותר ולהסכמי סחר נוחים היזהרו מהאתגרים הפוטנציאליים הקשורים לחוקי העבודה. לפורטוגל יש תקנות עבודה מגן, וחברות צריכות להיות מודעות לחוקי העבודה המקומיים ולציית אליהם. הבטחת עמידה נאותה בהסכמים קיבוציים, שעות עבודה ותקנות אחרות הקשורות לעבודה חיונית כדי למנוע מחלוקות משפטיות ולשמור על יחסי עבודה חיוביים עם העובדים.

פרו

עובדת סחר: לפרו יש כלכלה מגוונת עם חוזקות בכרייה, חקלאות ושירותים. יש לה הסכמי סחר שונים, כולל הברית האנדינית והברית הפסיפית אתגר משפטי: זכויות ילידים ותקנות סביבתיות הן שיקולים חשובים, במיוחד עבור פרויקטים במגזרי הכרייה והאנרגיה

אורוגוואי

עובדת סחר: לאורוגוואי יש מערכת פיננסית מבוססת ויציבה, והיא שחקן מפתח בגוש הסחר של מרקוסור. אתגר משפטי: חוקי עבודה, כולל הסכמים קיבוציים, יכולים להשפיע על עסקים הפועלים באורוגוואי.

בְּרָזִיל

עובדת סחר: ברזיל היא הכלכלה הגדולה ביותר בדרום אמריקה ויש לה בסיס תעשייתי מגוון, עם חוזקות בחקלאות, כרייה ושירותים אתגר משפטי: תקנות מס מורכבות ומערכת משפטית בירוקרטית יכולים להוות אתגרים לעסקים הפועלים בברזיל.

ספרד

ספרד היא אחת הכלכלות הגדולות באיחוד האירופי, עם שוק מפותח ומגוון מאוד. ספרד תורמת משמעותית לסחר הבינלאומי, כאשר היצוא מהווה למעלה משליש מהתמ"ג שלה. ספרד היא יצואנית גדולה של מוצרים באיכות גבוהה כמו יינות, פירות, כימיקלים, מוצרים מיוצרים וציוד הובלה היזהרו מהסביבה הרגולטורית המורכבת, שעלולה להיות קשה לניהול ולהציב בעיות משפטיות, הפוגעת בפעילות העסקית ובהצלחה

פנמה

מיקומה האסטרטגי ותפקידה האסטרטגי של פנמה בתעלת פנמה הופכים אותה למרכז חיוני לספנות וסחר עולמיים. עם כלכלה בצמיחה גבוהה ותמריצים פיסקאליים רבים, פנמה היא יעד אידיאלי למשקיעים זרים, הפוטרת אותם ממסי יבוא, הכנסה, ומכירה לפנמה יש חוקים ספציפיים המסדירים היבטים של העסקה, כולל נוהלי העסקה, שעות עבודה, הטבות לעובדים ונהלי סיום. הבטחת ציות לחוקי עבודה אלה חיונית לחברות כדי להימנע ממחלוקות משפטיות עם עובדים ורשויות רגולטוריות.

קוסטה ריקה

לקוסטה ריקה כלכלה מפותחת ומגוונת, עם התמקדות בתעשיות היי-טק, חקלאות ותיירות. קוסטה ריקה גם טיפחה מוניטין של חדשנות, מה שהופך אותה ליעד אטרקטיבי להשקעות זרות, במיוחד בתעשיות כמו טכנולוגיה, מכשור רפואי ואנרגיה מתחדשת אכיפה והגנה על פטנטים, סימנים מסחריים וזכויות יוצרים עדיין יכולים להוות אתגרים. חברות הפועלות בקוסטה ריקה צריכות ליישם אסטרטגיות חזקות לשמירה על זכויות הקניין הרוחני שלהן

קולומביה

עובדת סחר: קולומביה ידועה בייצוא הקפה שלה, ויש לה תעשיית נפט וגז צומחת אתגר משפטי: מחוץ לערים הגדולות ישנה בעיה משמעותית בשינוע בגלל איכות התשתיות ושליטה של כנופיות

בין לקוחותינו

Ariel University
Ministry of Foreign Affairs
Gold Ventures Investment
Technint
Zim
Aqua-Index
Procomer
Israel Export Institute
Federation Of Israeli Chambers of Commerce
Ministry of Economy
Unistream
SITTCA
ILCC
Parquetec

הדסק הלטיני 
מעצב מחדש את יחסי אמריקה הלטינית וישראל

WhatsApp Image 2024-02-25 at 18.46.52.jpeg

Thanks for submitting!

יצירת קשר

יצירת קשר
מוטה גור 5,
פתח תקווה, 4952805
ישראל

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram
bottom of page